Skoči na vsebino

ZGODOVINA

 

V samostojni Republiki Sloveniji so funkcijo ministra opravljali:

 

dr. PETER GAŠPERŠIČ

minister za infrastrukturo, 18. 9. 2014–13. 9. 2018

 

SAMO OMERZEL
minister za infrastrukturo in prostor, 2. 4. 2013–18. 9. 2014

 

IGOR MAHER
minister za infrastrukturo in prostor, 20. 3. 2013–2. 4. 2013

 

ZVONE ČERNAČ
minister za infrastrukturo in prostor, 10. 2. 2012–20. 3. 2013

 

dr. PATRIK VLAČIČ
minister za promet, 21. 11. 2008–10. 2. 2012

 

mag. RADOVAN ŽERJAV
minister za promet, 11. 9. 2007–21. 11. 2008

 

mag. JANEZ BOŽIČ
minister za promet, 3. 12. 2004–11. 9. 2007

 

dr. MARKO PAVLIHA
minister za promet, 20. 4. 2004–3. 12. 2004

 

JAKOB PRESEČNIK
minister za promet, 30. 11. 2000–20. 4. 2004

 

mag. ANTON BERGAUER
minister za promet in zveze, 27. 2. 1997–30. 11. 2000

 

IGOR UMEK
minister za promet in zveze, 25. 1. 1993–27. 2. 1997

 

MARJAN KRAJNC
minister za promet in zveze, 14. 5. 1992 –25. 1. 1993